Seferihisar’da Yaşam

Türkiye’nin en çok sevilen popüler olan yazlık bölgelerinden biri olan Seferihisar, her sene milyonlarca insanın uğradığı bir yerdir. Popülerliğini ise sahip olduğu doğal güzellikler, sevecen insanları ve gezilecek yerlerine borçludur. Seferihisar aynı zamanda Türkiye’nin ilk “Cittaslow” kenti, yani Sakin Şehri seçilmiştir.

Siz de Cittaslow Seferihisar’ı ziyaret etmek istiyorsanız rehberimizden yararlanarak gidebileceğiniz güzel yerleri keşfedebilirsiniz. Tatilinizde güzel vakit geçirirken konaklamak için Sönmezoğlu Yapıyı ziyaret edebilirsiniz.

Seferihisar Sığacık Sokakları

Seferihisar Sığacık Sokakları

Türkiye’nin en huzurlu mekanlarından birisi olan Sığacık, adeta film sahnelerinden kopmuş gelmiş gibi bir izlenim yaratıyor. Nostaljik konaklar, Arnavut kaldırımları ve ruhu dinlendiren sakinliği ile tam bir sahil kasabası olma özelliğindedir. Dolaşırken huzur bulmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Sakin sokaklar ve beyaz evler arasında dolaşmanın yanı sıra yerlilerle de konuşabilirsiniz. Tatlı ve sevecen Sığacık halkı her zaman misafirperverdir.

Seferihisar Sığacık Köy Pazarı

Seferihisar Sığacık Köy Pazarı

Sığacık sokaklarının ötesinde bir de pazar var. Sığacık Köy Pazarı tamamen doğal ürünlerin satıldığı özel bir yer. Üreticilerin hepsi yerli insanlar ve kendi ürettiklerini satıyorlar. Genellikle ev hanımlarının elinden çıkan enfes yiyecekleri mutlaka yemeniz ve keşfetmeniz gerekiyor.

Seferihisar Teos Antik Kenti

Seferihisar Teos Antik Kenti

Geçmişten gelen Teos Antik Kenti bir zamanlar yaşamış insanlardan bize kalan tek parça. Ancak harabeler bir yığın taştan çok daha fazlası. Zeytin ağaçları arasında muhteşem bir doğa sunmanın yanında geçmişin kültürünü de önümüze sunuyor. Sadece doğa yürüyüşü yapmak için bile uğrayabileceğiniz eşsiz bir yer.

Teos Antik Kenti milattan önce 1000li yıllarda Giritliler tarafından kurulmuş, daha sonrasında İyonya kenti olmuştur. Şu an sahip olduğu en önemli yapılardan bazıları Dionysos Tapınağı ve amfitiyatrodur. Zaman zaman amfitiyatro içinde konser gibi çeşitli etkinlikler düzenlenebilmektedir.

Seferihisar Sığacık Kalesi

Seferihisar Sığacık Kalesi

Tarihin bir başka köşesi Sığacık Kalesi. Bir zamanlar Sığacık’ın savunma hattı olan kale şimdiyse turistik bir mekan. Surlarının uzandığı yerleş eskisi gibi uzun olmasa da hala görülecek çok şeyi var. Tarihe meraklı olan herkesin gezip görmesi gereken bir yerdir.

Seferihisar Teos Marina

Seferihisar Teos Marina

Seferihisar’ın en büyük yat limanlarından birisi olan Teos Marina herkes için değişik bir deneyim sunuyor. Birbirinden güzel ve büyük yatların bulunduğu Teos Marina tarihi mekanların da hemen yanı başında. Gündüz gezip akşamına serin bir tekne turuna çıkma imkanı sağlıyor bu şekilde. Üstelik deniz ulaşımı sayesinde Çeşme, Kuşadası ve Efes Antik Kenti gibi birçok yere yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Her şekilde gezip dönebileceğiniz Teos Marina denize çıkmak istemeseniz bile çevresindeki mekanlarla sizi kendine çekecektir. Çevresinde tenis kortları ve yüzme havuzu gibi çeşitli etkinlik mekanlarını keşfedebilirsiniz.

Seferihisar Mandalina Festivali

Seferihisar Mandalina Festivali

Yerli üretime katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Seferihisar Mandalina Festivali her sene Eylül ve Kasım aylarında gerçekleşiyor. Seferihisar’da üretilen yerli mandalinaları tanıtmak için yapılan festivalde sokak şenlikleri ve konserler oluyor. Yanı sıra Mandalina Güzeli, En İyi Mandalina, En İyi Üretici ve En İyi Mandalinalı Yiyecek – Tatlı gibi yarışmalar bulunuyor. Üstelik mandalinalar tek tip değil, birçok farklı çeşit mandalina ve birleştiği yiyeceği keşfedebilirsiniz. Kurutulmuş mandalina, mandalinalı fıstık ezmesi ve mandalina suyu gibi çeşitli yiyecek içecekleri deneyebilirsiniz. Sizde yılın bu vakitlerinde Seferihisar’ı ziyaret edebilir ve yerli Seferihisar mandalinasının lezzetini keşfedebilirsiniz.

Seferihisar’ın Keyfini Sönmezoğlu ile Yaşayın

Her yeri cennet olan bu yazlık kentin gezilecek ve keşfedilecek daha çok yere sahip. Birkaç günlüğüne gelerek her yerini yaşamanız mümkün değil. Seferihisar’da Sönmezoğlu yapılarıyla birlikte doğayla ve denizle iç içe muhteşem bir hayat sürebilirsiniz. Hemen şimdi bize ulaşarak projelerimizi keşfedin.